Ora de Turism
  • Acasă
  • CĂLĂTORIE
    • România
    • Europa
    • Africa
    • Asia
  • CAZARE
    • România
    • Europa
    • Africa
    • Asia
  • BAR
    • România
    • Europa
    • Africa
    • Asia
  • RESTAURANT
    • România
    • Europa
    • Africa
    • Asia
  • MUNTE
  • CONCERT
  • INTERVIU
  • EVENIMENT
  • EDITORIAL
  • COMUNICAT DE PRESĂ
  • CONTACT
Homecrazy duck

crazy duck

Crazy Duck Hostel, București. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
#CAZARE

Spații de cazare la mare înălțime. Crazy Duck Hostel, București

March 15, 2015 Grig Bute afișări

Locul: Cum ieși din Cișmigiu, pe Știrbei Vodă, vreo două sute de metri mai încolo, la numărul 130 (pe dreapta, cum te duci spre intersecția cu Berzei), o să dai de o vilă P+2 proaspăt […]

Găsește cazarea preferată

Destination

Check-in date

Check-out date

Booking.com

Foto

  • Disneyland Florida, SUA. FOTO: George Jiglău-Gherghe
  • Memorialul Victimelor Comunismului și al Rezistenței, Sighet. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Bristol, UK. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Cabana Voina, Masivul Iezer-Păpuşa. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Ceai pentru armonie. FOTO: Centrul Cultural Chinez din București
  • Gura Portiței, jud. Tulcea. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Moisei, jud. Maramureș. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Maria, clujeanca din Băișoara, patroana tavernei Crazy Spoon / Treló Koutàli, Skiathos, Grecia. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Therme, București. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Cernăuți, Ucraina. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Refugiul Viștea Mare, Făgăraș. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Logo Agenția Națională a Agențiilor de Turism. FOTO: ANAT
  • Afiș TTR 2026. FOTO: Romexpo
  • Hostel JugendStube, Brașov. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Adrian Voican și colegii de la APDT Prahova. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Mihnea Blidariu, Luna Amară. FOTO: Grig Bute (Ora de Turism)
  • Cabana Babele, Bucegi. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Budapesta, Ungaria. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Plovdiv, Bulgaria. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Old Town Hostel Alur, Tallinn. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Restaurant Doripesco, DN 13, Rotbav, jud. Brașov. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism

Video

Social Media

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • TikTok

Urmărește-ne acum și pe Facebook

PARTENERI

 

 

EDITORIAL

București, centrul. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
#EDITORIAL

Premiile Varza de Aur 2024

December 23, 2024 afișări

Ne aflăm iar în perioada aia a anului în care se întocmesc clasamente și se dau premii de excelență pentru performanțe și realizări deosebite. Așa cum v-am obișnuit, de ceva vreme, la Ora de Turism, […]

Recomandări

  • Târgul de Turism al României, Romexpo, 15-18 februarie 2024. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
    Peste 22.000 de vizitatori au ajuns la ROMEXPO cu ocazia Târgului de Turism al României
    February 21, 2024 afișări
  • Casa memorială George Coșbuc, Hordou. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
    Cult-turism. Case memoriale: Coșbuc, Hordou
    April 10, 2021 afișări
  • Tartan Lodge Hostel, Glasgow, Scoția, UK. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
    Spații de cazare la mare înălțime. Tartan Lodge Hostel, Glasgow
    February 26, 2017 afișări
  • Jurnaliști străini la Muzeul ASTRA Sibiu. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
    România văzută prin ochii jurnaliștilor străini (2)
    June 29, 2018 afișări
  • Complexul memorial Mihai Eminescu, Ipotești. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
    Cult-turism. Case memoriale: Eminescu, Ipotești
    April 3, 2021 afișări
  • Delegația TRAVEL PRO în Serbia. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism, TRAVEL PRO
    TRAVEL PRO întărește parteneriatul turistic româno-sârb printr-un infotrip dedicat profesioniștilor din industrie
    April 20, 2026 afișări
Călătorie
Hotel President, Băile Felix, jud. Bihor. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
#CĂLĂTORIE

Balneo-vecchio: Băile Felix

May 11, 2018 afișări

Locul 6 al clasamentului Asociației Naționale de Balneologie pe 2017 poate fi găsit la vreo zece kilometri de Oradea: Băile Felix, cea mai mare stațiune balneară cu regim permanent din țară (aproximativ 7.000 de locuri […]

Cazare
LowLands Hostel, Alem, Olanda. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
#CAZARE

Spații de cazare la mare înălțime. LowLands Hostel, Alem

October 26, 2014 afișări

De săptămîna asta ne întoarcem la miniserialul de hosteluri pe care l-am suspendat brusc, prin august. Acțiunea din primele episoade ale acestui sezon 2, de toamnă-iarnă, nu se desfășoară, însă, în România: într-un fel de […]

Bar
E... Varză bar, București. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
#BAR

E… varză. Flower Power Next Generation

July 15, 2012 afișări

Unde: Pe Episcop Radu, stradă paralelă cu Calea Moșilor, la numărul 28: de la metrou de la Obor, o iei pe prima la dreapta, apoi pe prima la stînga și, după ce ocolești băștinașii care […]

Restaurant
Restaurant Ramires, Guia, Portugalia. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
#RESTAURANT

Restaurante europene: Ramires, Guia

May 13, 2016 afișări

Dacă reușiți să găsiți fără GPS restaurantul ăsta din Guia, suburbia Albufeirei autodeclarată „Capitala puiului piri piri”, aveți tot respectul meu: înseamnă că posedați natural la bord un simț al orientării deosebit. Sau că v-ați mutat […]

Concert
Haggard/Amorphis, Romexpo, București, România. FOTO: Grig Bute (Ora de Turism)
#CONCERT

Haggard şi Amorphis la Bucureşti: de la metale grele la simfonic şi retur

February 11, 2008 5 afișări

După ce-au căzut de pe afiş astă vară la Sibiu, cu o zi înaintea concertului, băieţii şi fetele de la Haggard s-au ridicat, s-au şters de praf şi au ajuns totuşi să cînte în România. […]

Interviu
Jurnaliști străini în Oradea. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
#INTERVIU

România văzută prin ochii jurnaliștilor străini (4)

June 28, 2019 afișări

La întîlnirea cu jurnaliștii străini colegi de FIJET World prezenți la ceremonia acordării Golden Apple pentru Oradea, am insistat să primesc de la ei răspunsuri la întrebările pe care le pun oricărui turist străin ajuns […]

  • CĂLĂTORIE
  • CAZARE
  • BAR
  • RESTAURANT
  • MUNTE
  • CONCERT
  • INTERVIU
  • EVENIMENT
  • EDITORIAL
  • COMUNICAT DE PRESĂ
  • CONTACT

© Ora de Turism - www.otur.ro - 2005-2026 | Toate drepturile rezervate