Ora de Turism
  • Acasă
  • CĂLĂTORIE
    • România
    • Europa
    • Africa
    • Asia
  • CAZARE
    • România
    • Europa
    • Africa
    • Asia
  • BAR
    • România
    • Europa
    • Africa
    • Asia
  • RESTAURANT
    • România
    • Europa
    • Africa
    • Asia
  • MUNTE
  • CONCERT
  • INTERVIU
  • EVENIMENT
  • EDITORIAL
  • COMUNICAT DE PRESĂ
  • CONTACT
Homefafa premium

fafa premium

FAFA Premium Hotel, Golem, Albania. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
#CAZARE

Spații de cazare la mare înălțime. FAFA Premium, Golem

October 29, 2017 Grig Bute afișări

Profitînd de vremea încă bună, să completăm check-in-ul unei cazări estivale în Golem, la FAFA Resort, complexul format din cîteva clădiri cu apartamente de închiriat și un hotel, FAFA Premium, de cinci stele. Teoretic. Locul: […]

Găsește cazarea preferată

Destination

Check-in date

Check-out date

Booking.com

Foto

  • Brașov. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Gura Portiței, jud. Tulcea. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Marcaje în Masivul Călimani. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Side, Antalya, Turcia. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Mariusz Kozłowski, CEO Paralela45. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Simion Giurca, Asociația Timișoara 2021. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Diana Slav, ghid și somelier Constanța. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Refugiul Cîrja, Parîng. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Pensiunea Gil, Timișu de Sus, jud. Brașov. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Miodrag Popovic, Belgrad. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • TRAVEL PRO și Luxuria Travel, la Istanbul. FOTO: TRAVEL PRO
  • Prăpăstiile Zărneștilor, Masivul Piatra Craiului. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Gabriela Vrînceanu-Firea-Pandele și soțul. FOTO: Cațavencii
  • Fontana di Trevi, Roma. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Litoralul, văzut de pe mare. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Trafic pe Valea Prahovei. FOTO: AGERPRES
  • Dezbatere TRAVEL PRO, Târgul de Turism al României, Romexpo. FOTO: Asociația TRAVEL PRO
  • Ceterașul Nea Ion de la Cruce, Poienile Izei, Maramureș. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Cabana Fîntînele, Ceahlău. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Mănăstirea Hurezi, Oltenia. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
  • Mos Espa, Tunisia. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism

Video

Social Media

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • TikTok

Urmărește-ne acum și pe Facebook

PARTENERI

 

 

EDITORIAL

Forumul de Incoming, Cîmpina, jud. Prahova. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
#EDITORIAL

Cum aducem mai mulți turiști străini în 2017

January 27, 2017 afișări

Cum aducem mai mulți turiști străini în România? Ce-ar trebui făcut ca să atragem la noi, la peisaje superbe, cazare ieftină, sarmale calde și vin bun, mai mulți oaspeți care să contribuie la dezvoltarea turismului, […]

Recomandări

  • National Museum of Scotland, Edinburgh. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
    City Broke: Edinburgh. Muzeele
    November 25, 2015 afișări
  • Târgul de Turism al României 2023, ROMEXPO. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
    MINISTRUL RADU MIRUȚĂ VREA SĂ PUNĂ COLIVA PE TURISMUL DE INCOMING! NU AVEM NEVOIE DE TURIȘTI STRĂINI
    July 23, 2025 afișări
  • Cafe Prado, Den Bosch. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
    Baruri europene: Café Prado, ‘s-Hertogenbosch
    January 12, 2014 afișări
  • Conferință Enoturism, Romexpo, București. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
    Deviza enoturistului: „Vin în cramă!”
    February 24, 2017 afișări
  • Cabana Trei Brazi, Predeal. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
    Spații de cazare la joasă înălțime. Cabana Trei Brazi, Predeal
    July 26, 2013 afișări
  • Valea Crișului, jud. Bihor. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
    Natura-vura: Brunch pe biță în Valea Crișului
    July 27, 2018 afișări
Călătorie
Skier selfie at Milan cathedral. FOTO: Ora de Turism + DALL·E 3 / OpenAI
#CĂLĂTORIE

Destinație de week-end: Milano

February 5, 2026 afișări

Destinația de week-end de săptămîna asta va fi cu siguranță Milano, pentru cel puțin 29 de români. Care vor pleca la a XXXV-a ediție a Jocurilor Olimpice de iarnă, ce va începe mîine, pe derdelușurile […]

Cazare
MSC Fantasia la Genova. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
#CAZARE

Spații de cazare la mare înălțime. Cabina 13157, MSC Fantasia

January 15, 2017 afișări

Turistul gospodar își face, vara, concediul și, iarna, planuri pentru următorul. Sau rememorează faze antologice din precedentul. Pe gerurile zilelor astea, cu gîndul la locuri foarte calde, vă prezint o cazare de vacanță mai specială, […]

Bar
Cafe Prado, Den Bosch. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
#BAR

Baruri europene: Café Prado, ‘s-Hertogenbosch

January 12, 2014 afișări

Previously on “Baruri europene“: un român cască gura prin Utrecht vreo jumătate de zi și apoi bea o bere în Lofen, barul-terasă de lîngă Dom, împreună cu un cuplu de backpacker-i australieni din Darwin (Kokie, […]

Restaurant
Rixos Premium Magawish Suites and Villas, Hurghada, Egipt. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
#RESTAURANT

Restaurante africane: Cîrciumile din Egipt

May 5, 2023 afișări

În Egipt, ca, probabil, oriunde altundeva în nordul Africii turistice, oferta culinară a stabilimentelor de potolit foamea poate fi foarte limitată, carne fiartă de pui, miel sau vită peste orez sau cuș-cuș, într-o cîrciumă frecventată […]

Concert
Rockstadt Extreme Fest 9, Râșnov. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
#CONCERT

Cinci zile, trei scene, 67 de trupe. De nouă ori Rockstadt Extreme Fest

August 13, 2023 afișări

De miercuri pînă duminică, în week-end-ul extins 2-6 august, s-a întîmplat iar Rockstadt Extreme Fest, petrecerea anuală a rock-ului extrem stropit cu bere. Timp de cinci zile și cinci nopți, Rîșnovul a fost din nou […]

Interviu
Ioana Cerescu, fondator întreprinderea socială AER, Piatra-Neamț. FOTO: Grig Bute, Ora de Turism
#INTERVIU

IOANA CERESCU, fondator AER Piatra-Neamț: „Odată ce sîntem conștienți de mediul înconjurător, de alimentele pe care le mîncăm, atunci putem fi conștienți de foarte multe alte lucruri”

December 31, 2025 afișări

De cinci ani, la Piatra-Neamț, există un proiect zero waste interesant: AER, Autentic-Etic-Reutilizabil, o întreprindere socială care își propune să ajute comunitatea prin furnizarea de produse sănătoase și educație ecologică. De ce și cum s-a […]

  • CĂLĂTORIE
  • CAZARE
  • BAR
  • RESTAURANT
  • MUNTE
  • CONCERT
  • INTERVIU
  • EVENIMENT
  • EDITORIAL
  • COMUNICAT DE PRESĂ
  • CONTACT

© Ora de Turism - www.otur.ro - 2005-2026 | Toate drepturile rezervate